Privilege Чистење на млеко за чистење со екстракт и кафе масло / Privilege Milk Cleanser

Поени: 21
Privilege Чистење на млеко за чистење со екстракт и кафе масло / Privilege Milk Cleanser
zoom Зголеми слика
Privilege Чистење на млеко за чистење со екстракт и кафе масло / Privilege Milk Cleanser Privilege Чистење на млеко за чистење со екстракт и кафе масло / Privilege Milk Cleanser
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Privilege Чистење на млеко за чистење со екстракт и кафе масло / Privilege Milk Cleanser Privilege Чистење на млеко за чистење со екстракт и кафе масло / Privilege Milk Cleanser Специјално млеко за нега на кожата на лицето.
 Privilege Чистење на млеко за чистење со екстракт и кафе масло / Privilege Milk Cleanser - специјално млеко за чистење на кожата на лицето.
 Екстракт од зелен чај, кој е вклучен во составот, како кафето, содржи кофеин, полифеноли и танини, есенцијални масла, витамини Ц, К и група Б. Зелениот чај ги подобрува заштитните својства на кожата, ја активира циркулацијата на крвта, го подобрува снабдувањето со кислород во клетките, придонесува за длабоко навлегување на активните состојки.
    Главната акција:
  • ја чисти, навлажнува, ја освежува кожата;
  • ја отстранува подпухналоста;
  • подготвува кожа за шминка;
  • за време на вечерната употреба ги отвора порите на кожата и длабоко ги чисти, отстранува шминка, маснотии, ефектите од околината;
  • смирува „уморна“ кожа.
Образец за ослободување: шише од 100 ml.
Состојки: Сок од лисја од алое Барбадензисис, вода, натриум C14-16 олефин сулфонат, глицерин, кокамидопропил бетаин, феноксиетанол, диодиум кокомфохиацитат, кофеа арабика (кафе) масло од семе, гликол дистеарит, трилт триелит Триталит Триталит Триталит Триталит Триталит Триталит / Каприл глукозид, лаурил глукозид, натриум гликорат, етилхексилглицерин, хексилен гликол, натриум сулфат, кокосова киселина, натриум дигиколат, тетрадецен, токоферил ацетат, хексадецин, натриум цитрат, натриум бикарбонат , Екстракт од семе од семе од тетразодиум ЕДТА, Кофе Робуста, екстракт од лисја од Камелија Синенис, Токоферол, Леуконосток / Фермант од корен од ротквица, Метилхлорозоиотиазолинон, Натриум хијалуронат, Метилисотиазолинон, Калиум Сорбат, Трисодиум ЕДА
Складирање: чувајте ја на температура од 0 до + 25 ° С.
Производител: Козметички лаборатории, адреса на локација (адреса на правно лице) и локација на производни активности: Соединетите Американски Држави, 3131 Premier Drive Irving, TX 75063, САД
Привилегија Чистење на млеко со екстракт и масло од кафе / Привилегија за чистење млеко е направено во согласност со Регулативата бр. 1223/2009 на Европскиот парламент и Советот на Европската унија "За козметички производи".

primenenie Privilege Milk Cleanser

primenenie Privilege Milk Cleanser

 Privilege Чистење на млеко за чистење со екстракт и кафе масло / Privilege Milk Cleanser нежно и темелно ја отстранува шминка, ја смирува и чисти кожата. За постојано чувство на чистота и свежина на лицето, се препорачува да се користи двапати на ден: со утринска и вечер нега.
 Наменет за употреба во деликатна област C: за деликатна кожа околу очите.
 Утринската употреба на млеко за чистење со екстракт и масло од кафе за чистење на млеко од привилегија, ја буди и ја освежува кожата, ја елиминира подпухналоста.
   Како да се применуваат утро за чистење на средства за чистење млеко за привилегија?

nanesenie-Privilege-Milk-Cleanser

nanesenie-Privilege-Milk-Cleanser

1. Во влажни дланки, испуштете 2-3 капки млеко. Со кружни движења на прстите на дланката - камшикувајте го во пената за миење.
2. Добиената пена мора да се нанесе на навлажнета кожа.
3. Масажа на лицето малку според прегледот наведен на сликата.
4. По нанесувањето, исплакнете го млекото со топла вода.

 Погоден за отстранување на шминка.
 Во вечерните часови, употребата на млеко ќе помогне во отстранувањето на шминка, елиминирање на загадувањето и негативното влијание на околината врз кожата.
   Како да нанесете вечер за чистење на средства за чистење млечни средства за привилегија?

nanesenie-Privilege-Milk-Cleanser

nanesenie-Privilege-Milk-Cleanser

1. Во влажни дланки, капете 4-5 капки млеко. Со кружни движења на прстите на дланката - камшикувајте го во пената за миење.
2. Добиената пена мора да се нанесе на навлажнета кожа.
3. Нежно масирајте го лицето според образецот прикажан на сликата, обрнувајќи особено внимание на местата каде се применува шминка.
4. Останатата шминка мора да се измие со вода или со памучни влошки.
 
Privilege Чистење на млеко за чистење со екстракт и кафе масло / Privilege Milk Cleanser од Корал Клуб е токму она што ви треба за совршена грижа за себе.
 
     Главните компоненти.
Екстракт од кафе Кона - е извор на кофеин и е во состојба да ја подобри микроциркулацијата на кожата и да ја наполни со енергија. Дава тонирање, го намалува отокот, ги смирува иритираните области, штити од УВ зраците и несаканата пигментација.
Маслото за кафе од Кона - содржи многу компоненти од кои можат да се изолираат фитостероли, незаситени масни киселини, витамин Е. Маслото добро се апсорбира во кожата, ги омекнува, навлажнува и ја зголемува нејзината еластичност, ги измазнува фините брчки, спречува фотогнирање. Стимулира производство на колаген и еластин, подобрувајќи ја способноста на кожата да се опорави.
Хијалуронска киселина е најважната компонента на која им се потребни сите ткива, вклучително и кожата, по неколку дена постојана употреба - кожата станува еластична, еластична, се забележува општ анти-старечки ефект, а сувата кожа станува мека и кадифена.
Морски колаген - добиен од морска риба, убод и ајкули, бидејќи е најблизу во структурата до човекот. Продира длабоко во кожата и има длабоко корисен ефект врз неа, многу е важно во одржувањето на еластичноста на нашата кожа. Дава младост на кожата, здравје и убавина. Заедно со хијалуронска киселина, таа е една од најефикасните состојки против стареење. Морскиот колаген содржи огромна количина на корисни аминокиселини, има одлични навлажнувачки својства.
Витамин Е (токоферол ацетат) - ја штити кожата од слободни радикали, спречувајќи рано стареење и брчки, ја поддржува цврстината и еластичноста.
Витаминот А (ретинил палмитат) е моќна компонента против стареење која ја промовира регенерацијата на клетките на кожата, ја активира синтезата на колаген во епителното ткиво и ги намалува знаците на стареење.
Витаминот Ц (3-О-етил аскорбинска киселина) е особено стабилна форма на аскорбинска киселина, која лесно продира во дермисот. Подобрува тен, ја подобрува еластичноста на кожата, ја забрзува синтезата на колаген.
Алое вера - позната по анти-стареењето, ја стимулира синтезата на сопствениот колаген, ја навлажнува и затегнува кожата, ја дезинфицира и заздравува, штити од изложеност на УВ.
Екстракт од зелен чај - содржи рекорден број антиоксиданти и најсилни биостимуланси, како што се кофеин, полифеноли и танини, есенцијални масла, витамини Ц, К и групата Б. Активни состојки помагаат во подобрување на протокот на крв и лимфа, снабдување кислород во клетките, ги зајакнуваат заштитните својства на кожата, ги промовираат пенетрација на активни состојки во кожата.
 

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3