Privilege Навлажнувачки тоник за лице / Privilege Hydrating Toner

Поени: 23
Privilege Навлажнувачки тоник за лице / Privilege Hydrating Toner
zoom Зголеми слика
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Навлажнувачки тонер за кожата на лицето.
 Privilege Навлажнувачки тоник за лице / Privilege Hydrating Toner од компанијата Coral Club - наменета за професионална нега за зрела кожа.
   Дејство на Privilege Навлажнувачки тоник за лице / Privilege Hydrating Toner:
  • ја чисти и стимулира кожата;
  • ги затегнува порите;
  • рамномерен тен;
  • ја враќа хидролипидната рамнотежа на кожата;
  • му дава на кожата еластичност, свежина и природна сјајност;
  • помогне да се подготви кожата за шминка.
Образец за ослободување: шише од 100 ml.
Состојки: карамел, витамин А, витамин Ц (натриум аскорбил фосфат), витамин Е, органски сок од лисја од алое вера, тририодиум ЕДТА, глицерин, токоферол, масло од кафе од арабика, екстракт од виргиамерикан, леукостум / ферментиран корен од ротквица, вода, етилхексилглицерол Каприл гликол, римски екстракт од цвеќиња од камилица, екстракт од кафе Робуста, хептил глуказамид, хијалуронска киселина, 1,2-хександиол, растворлив колаген, етанол, калиум сорбат, феноксиетанол, хептанол.
Апликација: наутро и навечер со памучна подлога или рацете со нежни движења за лосирање. Може да се користи во текот на денот.
Контраиндикации: не е откриен. Индивидуална толеранција на одделните компоненти. Избегнувајте контакт со очите.
Производител: USA специјално за компанијата Coral Club.
 

primenenie Privilege

primenenie Privilege

   Упатства за употреба Privilege Навлажнувачки тоник за лице / Privilege Hydrating Toner.
 Наменет за нега во областа A. Не е погоден за употреба во деликатни области Б и В.
 Се препорачува да се користи Toner Hydrating Toner за лице за чистење со чистење со млеко. Осветлување на хидрираниот тонер не е потребно.
 
   Утринска употреба на Privilege Навлажнувачки тоник за лице / Privilege Hydrating Toner:
1. Со нежни движења за ловење, памучна подлога или раце, треба да нанесете тоник на вратот и лицето, додека прво чистете го лицето со вода или Чистење на млеко од привилегија.
2. Нежно нанесете тоник на образите, челото, потоа на брадата и носот. Во вратот, движењата треба да бидат насочени од дното до брадата.
Хидратативен тонер за привилегија не се користи за шминка во пределот околу очите. За чувствителна кожа, нанесете интервал од 15-30 минути помеѓу нанесувањето на хидрантни тонер за навлажнувачки тонер за лице и сериите на Привилеги.
 

nanesenie-Hydrating Toner

nanesenie-Hydrating Toner

   Вечерна употреба на Privilege Навлажнувачки тоник за лице / Privilege Hydrating Toner:
1. Со нежни движења за ловење, памучна подлога или раце, треба да нанесете тоник на вратот и лицето.
2. Нежно нанесете тоник на образите, челото, потоа на брадата и носот. Во вратот, движењата треба да бидат насочени од дното до брадата.
 

nanesenie-Hydrating Toner

nanesenie-Hydrating Toner

   Дејство на активни компоненти.
 Екстракт од кафе и масло од кона - кожата е исполнета со енергија, се подобрува неговиот тургор, се намалува раздразливоста и подпухналоста.
 Екстракт од вештерка од вештерки од Вирџинија - тен е обновен, кожата е затегната, васкуларната мрежа се намалува.
 Хијалуронска киселина - дава сува мекост на кожата и кадифена по неколкудневна употреба. Ја зголемува цврстината и еластичноста на кожата. Има процес на подмладување.
 Морски колаген - ги активира метаболичките процеси во кожата, го чисти и навлажнува.
 Витамин А и Е - спречува рано стареење на кожата и брчки, штити од слободни радикали.
 Витамин C - ја намалува пигментацијата на кожата и ја зголемува синтезата на колаген.
 Сок од лисја од алое (органски) - насочен кон синтеза на сопствениот колаген, ја затегнува и ја навлажнува кожата.
 Римски екстракт од цвет од камилица - се одвива процес на обновување на клетките, ја затегнува и измазнува кожата.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3