Privilege Пилинг за лице / Privilege Facial Scrub

Поени: 34
-25%
Privilege Пилинг за лице / Privilege Facial Scrub
zoom Зголеми слика
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Професионално чистење на лице. Погоден за сите типови кожа.
 Чистењето на кожата е првото нешто што треба да направите кога се грижите за зрела кожа.
Дејство Privilege Пилинг за лице / Privilege Facial Scrub на кожата :
  • нежно ексфолира и ги отстранува мртвите клетки;
  • длабоко ја чисти кожата;
  • брзо ја регенерира кожата;
  • ги омекнува грубите области;
  • нежно ја полира кожата.
Образец за ослободување: шише од 50 ml.
Состојки: карамел, витамин А, органски сок од лисја од алое вера, трисодиум ЕДТА, витамин Е, пропилен гликол, супероксид димутаза, екстракт од кафе, петилен гликол, пероксидаза од соја, растворлив колаген, каприк / капричен триглицерид, калиум сорбат, каприколитолат, фенол Зрна кафе, Арабика, биосахарид, непцето киселина, сецкана ореова лушпа, токоферол, карбомер, леукостум / ферментиран филтрат од корен од ротквица, органски екстракт од цвеќиња од камилица, цетарил алкохол, е. Екстракт од ориз, масло од кафе Арабика, Цетарет-20, натриум хидроксид, глицерин.
Примена: користете чистење во вечерните часови, така што кожата има време да се опорави по длабокото чистење.
Контраиндикации: не се идентификувани. Индивидуална толеранција на одделните компоненти.
Земја на потекло: USA специјално за компанијата Coal Club.
 
primenenie Privilege Repairing Eye Cream
    Апликација Privilege Пилинг за лице / Privilege Facial Scrub. 
primenenie Privilege Repairing Eye Cream
  Наменета за нега во областа А.
  Не е погоден за употреба во деликатни области во B и C.
  Со оглед на чувствителноста на кожата, се препорачува да се примени чиста 1-3 пати неделно.
 
   Чувствително чистење на кожата:
1) Нанесете тенок слој на чистачот со нежно и нежно кружно движење на лицето и оставете 1 минута.
2) Во текот на следната минута, едвај допирање, масирајте ја кожата со мелез во правец на линиите за масажа (види слика).
3) Исплакнете ја чистата со топла вода и ставете го да се исуши со памучна подлога или салфетка.
nanesenie-Facial-Scrub
nanesenie-Facial-Scrub
   Длабоко чистење нормална кожа:
1) Со нежно кружно движење, нанесете малку чистач на лицето и оставете 3-5 минути.
2) Во текот на следните 2-3 минути, масирајте ја кожата со лушпа, обрнувајќи особено внимание на проблематичните области (види слика).
3) Исплакнете ја чистата со топла вода и ставете го да се исуши со памучна подлога или салфетка.
nanesenie-Facial-Scrub
nanesenie-Facial-Scrub
  Како маска за чистење за мрсна кожа:
1) Нанесете мек чистач во кружно движење на лицето и оставете 10-15 минути, оставете го да се исуши целосно.
2) Нежно масирајте ја кожата, исплакнете ја маската под топла вода Акција на главните компоненти.
nanesenie-Facial-Scrub2
nanesenie-Facial-Scrub2

   Дејство на активни компоненти.
 Екстракт од кафе и масло од Кона - се подобрува микроциркулацијата и метаболизмот, кожата се затегнува, се раздразнува и оток, се зголемува нејзината еластичност.
 Орев школка - нежно извадете и извадете ги мртвите клетки, омекнете ги грубите области и нежно полијте ја кожата.
 Разредена кафе грав Кона - има многу нежна структура, помага внимателно да се отстранат кератинизираните честички на кожата, измазнувајќи ја кожата.
 Сок од лисја од алое (органски) - познат по својот анти-старечки ефект, ја стимулира синтезата на сопствениот колаген, ја навлажнува и затегнува кожата.
 Екстракт од цвет од камилица (органски) - дури и најчувствителната кожа се смирува и омекнува, секрецијата на лојните жлезди се нормализира, тен се избелува, подобрува и освежува.
 Морски колаген - навлажнува, чисти и активира метаболички процеси во кожата.
 Супероксид дисмутаза и пероксидаза се супер антиоксиданти кои ги надминуваат витамините А и Е во својата активност и го промовираат отстранувањето на токсините од клетките на кожата.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3