D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози)

Поени: 25
new2
D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози) D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози) D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози) D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози) D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози)
Напишете го вашето прашање на онлајн разговорот
Консултации за производи
D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози) D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози) D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози) D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози) Sprej so vitamin D3.

D-Spray 2000 (10 ml, 170 doses) од Coral Club - Висока доза на витамин Д3 во практично, лесно за употреба шише со спреј. 1 спреј = 50 µg/2000 IU.

Дејство на витамин D-спреј 2000 (10 ml, 170 дози):

  • ја регулира размената на калциум, магнезиум и фосфор;
  • го минерализира коскеното ткиво;
  • ја одржува својата густина и сила;
  • го зајакнува имунолошкиот систем;
  • го подобрува метаболизмот;
  • ја поддржува работата на нервниот, кардиоваскуларниот, репродуктивниот систем;
  • го подобрува расположението, меморијата и функцијата на мозокот.

Содржи: 10 ml, 170 дози.
СОСТОЈКИ: Растително масло (триглицериди со среден ланец од кокосово масло), холекалциферол (витамин D3), концентрат токофероли. Без соја.
Упатство: Возрасните земаат едно прскање еднаш дневно со оброците. Времетраење на курсот: еден месец. Доколку е потребно, курсот може да се повтори.
Мерки на претпазливост: Индивидуална нетолеранција на компонентите, бременост, доење. Консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Складирање: Да се чува на суво место недостапно за деца на 60-75°F, подалеку од сончева светлина. Откако ќе се отвори, чувајте го под горенаведените услови до 6 месеци.
Рок на траење: 2 години од датумот на производство.
Произведено во: Словенија.

Витаминот D3 се синтетизира во клетките на човечката кожа кога е изложен на ултравиолетова светлина. Облеката, кремите за сончање и загадената атмосфера може да ја спречат кожата да се апсорбира правилно. Затоа дефицитот на витамин D3 е чест дури и во сончевите земји.
Формата растворлива во масти на витамин D3 се апсорбира најприродно и најбрзо. Формата на спреј обезбедува фина дисперзија, што ја олеснува апсорпцијата на витаминот. Содржи само компоненти од природно потекло, кои се биокомпатибилни со човечкото тело. Производот не треба да се чува во фрижидер и лесно се носи со себе насекаде.

Сакам консултација
D-Spray 2000 (10 ml, 170 дози)


ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3