Океамин / Oceanmin

Поени: 17
new2
Океамин / Oceanmin Океамин / Oceanmin Океамин / Oceanmin
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута

Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Океамин / Oceanmin Океамин / Oceanmin Оптимизира животни процеси, промовира производство на енергија во клетките.
Океамин / Oceanmin од Корал Клуб е 100% природен концентрат на длабоки морски минерали во јонска форма. Помага при оптимизирање на виталните процеси во организмот, промовира производство на енергија во клетките.

Производот на Океамин / Oceanmin помага:
 • се справи со чувството на замор;
 • зголемување на физичката издржливост и менталните перформанси;
 • нормализирање на емоционалната рамнотежа и зголемување на отпорноста на стрес;
 • поддршка на работата на срцето;
 • зајакнување на коскеното ткиво.
Кога производот се раствора во вода, минералите од природни соли се претвораат во лесно достапна јонска форма (Mg +, K +, N +, Ca +).

Форма за ослободување: 15 ќесички.
Состав: екстракт од длабока морска вода што содржи магнезиум не помалку од 120 mg, натриум не помалку од 90 mg, калиум не помалку од 35 mg, калциум не помалку од 0,9 mg.
Начин на апликација: растворете 1 кесичка (1 гр прав) во 0,75-1 л вода за пиење и земајте ја во текот на денот после јадење.
Контраиндикации: индивидуална нетолеранција на компонентите, бременост, доење. Пред употреба се препорачува да се консултирате со лекар.
Метод на чување: чувајте го на суво место подалеку од дофат на деца на температура не поголема од + 25 ° С.
Датум на истекување: 3 години од датумот на производство.
Земја на потекло: Тајван.

Дејството на активните состојки.

Производот се произведува со употреба на патентирана технологија од морска вода што доаѓа од длабочина од 662 метри во Тихиот океан. Длабоката морска вода е од исклучителна чистота и се карактеризира со уникатен состав на минерални материи. За време на процесот на производство, содржината на натриум во водата се намалува, содржината на други минерали е регулирана, и како резултат, магнезиумот станува главниот (но не и единствениот) минерал во составот. Процесот на вадење на длабока морска вода е безбеден за животната средина, додека е целосно обновлив ресурс.
До денес, научниците спроведоа голем број студии (вклучително и клинички испитувања) кои ги потврдуваат повеќеслојните позитивни ефекти на длабоките морски минерали врз здравјето.

МАГНЕЗИЈУМ
Магнезиумот е главната компонента на составот со причина: карактеристичен симптом на неговиот недостаток е замор, летаргија, мала ефикасност, несоница, раздразливост. Тоа е магнезиум кој ја регулира ексцитабилноста на нервниот систем, однесувањето и прилагодливите одговори, учествува во контролата на деноноќниот ритам, однесувањето во исхраната и игра важна улога во механизмите на меморија и учење. Магнезиумот обезбедува релаксација на мускулите (вклучувајќи го и срцето), помага при ублажување на грчевите кои често се јавуваат во мускулите по интензивна физичка активност или стрес.

Најчесто, недостаток на магнезиум се јавува кај оние кои:
 • активно се занимава со спорт или има висока физичка активност на работа;
 • често пие алкохол, пуши;
 • живее во област со мала содржина на сол во вода ("мека" вода);
 • се придржува до неурамнотежени диети, пост;
 • е во ситуација на хроничен стрес;
 • има болести - кардиоваскуларни, гастроинтестинален тракт, дијабетес мелитус, дебелина, болести на бубрезите;
 • зема антибиотици, диуретици, хормони.
ПОТАСИЈУМ, НОТРИУМ, КАЛЦИУМ.
Главните електролити на телото. Тие помагаат при движење на хранливите материи во клетките и отстранувањето на метаболичките производи од клетките, ја одржуваат нивната рамнотежа на вода-сол и алкално-киселина.

70 МАКРО И И МИКРОЕЛЕМЕНТИ ВО КОЛИЧИНИ НА ЛИСТА.
Покрај магнезиум, калциум, калиум и натриум, производот содржи околу 70 минерали кои природно се присутни во длабоката морска вода. Кога се земаат редовно, тие имаат нормализирачки ефект врз сите органи и системи на телото.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3