Libidextra Women / Либидекстра за жени (30 капсули)

Поени: 0
Libidextra Women / Либидекстра за жени (30 капсули) Libidextra Women / Либидекстра за жени (30 капсули) Libidextra Women / Либидекстра за жени (30 капсули) Напишете го вашето прашање на онлајн разговорот
Консултации за производи
Libidextra Women / Либидекстра за жени (30 капсули) Libidextra Women / Либидекстра за жени (30 капсули) За зголемување на сексуалната активност.

Libidextra за жени (30 капсули од зеленчук) / Libidextra Жените од компанијата Coral Club ќе им помогнат на жените да ја откријат својата сензуалност и да го подобрат квалитетот на нивниот сексуален живот.

Дејството на Libidextra за жени (30 капсули од зеленчук) / Libidextra Жени на телото:

  • помага да се зголеми либидото;
  • Помага во ублажување на ПМС и симптоми на менопауза
  • комерцијална состојка Libifem во составот;
  • прием на курсеви за оптимални резултати;
  • иновативна форма на ослободување - капсули со микропелети.

Форма на ослободување: 30 капсули од зеленчук.
Состав: Масло од јаглика (стабилизирано со мешани токофероли) 250 мг, екстракт од семе од тилчец 200 мг, Л-аргинин 30 мг, ниацин (никотинамид) 8 мг.
Упатство за употреба: Возрасните земаат 1-2 капсули дневно со храна. Времетраењето на приемот е 1 месец. Доколку е потребно, приемот може да се повтори.
Контраиндикации: Индивидуална нетолеранција на компонентите, бременост, доење. Пред употреба, се препорачува да се консултирате со лекар.
Начин на чување: Да се ​​чува на суво место, заштитено од директна сончева светлина, подалеку од дофат на деца, на температура не поголема од +25°C.
Рок на употреба: 2 години од датумот на производство.
Земја на потекло: Бугарија.

Патентиран комплекс Libifem.

Стандардизираниот екстракт од тилчец ги поддржува сексуалните перформанси и либидото на жените и помага во ублажување на симптомите на менопауза.
Клиничките студии покажаа дека жените кои земале Libifem 8 недели имале зголемен сексуален нагон и имале двојно поголема веројатност да имаат секс. Дополнително, кај жени во предменопауза и менопауза кои земале Libifem 4 недели, фреквенцијата на непријатни симптоми на менопауза (топли бранови и ноќно потење) се намалила за 30%, а по 12 недели употреба - за 2 пати.
Во 2020 година, Libifem™ беше финалист за NutraIngredients Awards Азија.

Масло од Дамаск од роза
Добро познат афродизијак со привлечна арома. Ја открива сензуалноста и ја зголемува привлечноста, поставува романтично расположение.

Масло од вечерна јаглика
Тој е еден од најбогатите извори на незаситени масни киселини - гама-линоленска и линолна. Обезбедува поддршка на жените за време на ПМС и менопауза, ја намалува раздразливоста и заморот, ја подобрува состојбата на кожата. Libidextra Women содржи најквалитетно масло од јаглика, добиено со ладно цедење без употреба на хемиски растворувачи.

Л-аргинин и ниацин (витамин Б3)
Двете супстанции придонесуваат за проширување на крвните садови и ја подобруваат циркулацијата на крвта. Познато е дека доволно снабдување со крв во карличните органи го забрзува почетокот на побудувањето. Покрај тоа, ниацинот го поддржува функционирањето на нервниот систем, помага да се намали заморот и заморот.

Биотин
Биотинот го регулира метаболизмот на јаглени хидрати и масти, го зголемува производството на енергија. Како „витамин за убавина“ ја подобрува состојбата на кожата, косата и ноктите, бидејќи е извор на сулфур неопходен за синтеза на колаген.

Селен
Селенот е важен за антиоксидативниот и имунолошкиот одбранбен систем на телото и заслужено се смета за „елемент на долговечноста“. Поволно влијае на емоционалната позадина и го подобрува расположението. Помага за зајакнување на косата и ноктите, здравјето на кожата.

Погоден за вегетаријанци. Не содржи ГМО. Не содржи соја.

Сакам консултација
Libidextra Women / Либидекстра за жени (30 капсули)


ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3