Promarine Collagen Peptides

Поени: 100
new2
Promarine Collagen Peptides Promarine Collagen Peptides Promarine Collagen Peptides Promarine Collagen Peptides Promarine Collagen Peptides
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Promarine Collagen Peptides Promarine Collagen Peptides Promarine Collagen Peptides Promarine Collagen Peptides Извор на морски колаген.
Promarine Collagen Peptides од Coral Club е комплет од 3 пакувања за 30 дена. Извор на морски хидролизиран колаген * за мазна кожа, сјајна коса и јаки нокти.
 
Секојдневно внесување на пропарин колаген пептиди ќе го открие вашиот внатрешен сјај и ќе ја истакне вашата природна убавина:
 • ќе ја намали длабочината на брчките и ќе го забави појавувањето на нови;
 • вратете ја цврстината, влагата и еластичноста на кожата;
 • подобрување и изедначување на тонот на кожата;
 • ќе им даде на косата здрав сјај и ќе ги зајакне ноктите;
 • ќе го намали изгледот на целулитот.
Формулар за ослободување: 3 пакувања од 10 ампули.
Состојки: хидролизиран колаген од риба, 10 мг; Витамин Ц (аскорбинска киселина) 100 mg Витамин Б6 (како пиридоксин хидрохлорид) 1,4 мг Спанаќ, 1 мг Биотин, 50 мг.
Начин на апликација: за возрасни, 50 ml (1 шише) 1 пат на ден со оброци. Времетраење на приемот е 1 месец. Доколку е потребно, приемот може да се повтори.
Контраиндикации: индивидуална толеранција на одделни компоненти.
Метод на чување: чувајте го на суво место, заштитено од директна сончева светлина, надвор од дофат на деца, на температура не поголема од + 25 ° С.
Датум на истекување: 2 години од датумот на производство.
Земја на потекло: Тајван.

Опис
Пропарин колаген пептиди е извор на хидролизиран морски колаген * за мазна кожа, сјајна коса и силни нокти. Колагенот е младешки протеин и компонента број 1 во кожата. Тој е тој што го одржува овалот на лицето јасно, кожата е мазна и еластична, а ноктите и косата се здрави. Со возраста, производството на колаген се забавува, а неговиот квалитет се намалува. Поради ова, се појавуваат брчки, нерамномерен тон на кожата и сувост, структурата на ноктите и косата е нарушена.


Promarine Collagen Peptides е еликсир на младоста за мазна кожа, сјајна коса и јаки нокти!

Наутички.
Промарин колагенските пептиди содржат колагенски пептиди добиени од кожата на морските риби: треска, полок, батак. Таквиот колаген е погоден за луѓе од различни религии, не носи ризик од заразување со опасни болести ***.

Течен и вкусен
Течната форма промовира лесна и брза апсорпција, обезбедува точна доза и лесна администрација. Концентрати од сок од јаболко и боровинка се додаваат на „Пемаридите колаген промарин“ за да го направат производот неверојатно вкусен.

Хидролизиран (содржи колаген пептиди).
За лесна и брза асимилација, молекулите на колагенот се распаѓаат со хидролиза во пептиди. Во телото, пептидите се вклучени во синтезата на сопствениот колаген, производството на кератин (структурна компонента на косата и ноктите), хијалуронска киселина и еластин, кои се одговорни за влагата и еластичноста на кожата.

Витамини: синергистичко дејство.
Формулата на производот е збогатена со состојки кои ја зголемуваат неговата ефикасност.
Витаминот С придонесува за формирање на колаген за нормална функција на кожата, крвните садови, коските, 'рскавицата, непцата и забите. Витаминот Ц помага да се заштитат клетките од оксидативен стрес.

Биотин (витамин В7, витамин Н) придонесува за одржување на здрава коса, кожа, мукозни мембрани, нормален енергетски метаболизам и метаболизам на макроелементите.
Витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид) придонесува за нормален метаболизам на протеини и енергија.

Пептиди од промарин колаген
 • 10 000 мг високо квалитетни морски колагенски пептиди во 1 дневна доза (50 ml),
 • не содржи лактоза, глутен, гликоза, производи од соја,
 • ослободени од вештачки бои, ароми и конзерванси,
 • 1 дневна доза (50 ml) содржи 70 kcal.
 • * колаген пептиди 1 и 3 типа
 • ** 1 и 3 вида
 • *** болест на луди крави и птичји грип

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3