Програмата Коло-Вада Лајт / Program Colo-Vada Light

Поени: 43
Програмата Коло-Вада Лајт / Program Colo-Vada Light
zoom Зголеми слика
Програмата Коло-Вада Лајт / Program Colo-Vada Light Програмата Коло-Вада Лајт / Program Colo-Vada Light Програмата Коло-Вада Лајт / Program Colo-Vada Light
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Програмата Коло-Вада Лајт / Program Colo-Vada Light Програмата Коло-Вада Лајт / Program Colo-Vada Light Програмата Коло-Вада Лајт / Program Colo-Vada Light Светлосна програма за 14 дена чистење на телото.
Програма Colo-Vada Light / Program Colo-Vada Light е програма за чистење на телото, изработена од Coral Club (Coral Club) специјално за оние кои сакаат да го исчистат своето тело од токсини и паразити.
 За целосно и балансирано чистење на телото, неопходно е да се поминат низ три фази: детоксикација, чистење и закрепнување. Во текот на курсот, неопходно е да се јаде лесна храна, да се намали потрошувачката на месни производи, претпочитајќи живина и риби со малку маснотии (варена или бари на пареа), јадења од зеленчук, да се исклучат пушеле месо, слатко, брашно и да се пие доволно вода.
 
  Ефектот на Colo-Vada Light врз телото:
 • здраво варење;
 • метаболизмот е нормален;
 • силен имунитет;
 • чиста кожа;
 • здрав тен;
 • оптимална тежина;
 • енергија и активност.
     Фази на Colo-Vada Light светлина.
 
stage1
stage1
  1 фаза (5 дена) - Детоксикација - зајакнување на одбраната на телото.
 Одливот на жолчката и способноста за филтрирање на црниот дроб и жолчниот меур се подобруваат, се активира имунитет, подобрена е микрофлора и антипаразитски ефект.
 • D-TOX 1 - земете 2 капсули 2 пати на ден (наутро и навечер) со оброци.
 • D-TOX 2 - земајте 2 капсули 2 пати на ден (наутро и навечер) со оброци.
 • GreenGreen - 2 капсули 2 пати на ден (наутро и навечер) со оброци.

 

stage2
stage2
   2-ри фаза (4 дена) - Чистење - нежно чистење на цревата и елиминација на токсините.
 Благодарение на лаксативните компоненти, цревната подвижност е подобрена, отпадните производи и токсините се излачуваат, активниот adsorbent ги врзува и ги отстранува токсините, тешките метали и другите штетни материи од организмот.
 
 Light Mix - (прав за чистење коктел). Промешајте ја содржината на една кесичка во чаша ладна вода (ml 240 ml.) И веднаш пијте. Дополнително, пијте чаша вода. Земете 3 пати на ден за 4 дена. За да се олесни поминувањето на оваа фаза, подобро е да се избегне јадење цврста храна. Се препорачуваат течни супи од зеленчук или супа од зеленчук, сокови без незасладена храна.
 
stage3
stage3
  3-та фаза (3 дена) - Обнова - нормализација на микрофлората на цревата и дигестивната функција.
 Здравата микрофлора е обновена, асимилацијата на хранливите материи се нормализира.
 • Super Flora - земајте 1-3 капсули 2 пати на ден (наутро и навечер) со оброци.
 • Assimilator  - 2 капсули 2 пати на ден (наутро и навечер) со оброци.
 • GreenGreen - 2 капсули 2 пати на ден (наутро и навечер) со оброци.
 Оваа Colo-Vada Light ќе донесе најголема придобивка само ако има доволно потрошувачка на вода во текот на денот и целиот период на курсот. За да го подобрите ефектот, користете минерална вода од корали.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3