Libidextra Men / Либидекстра за мажи (30 капсули)

Поени: 0
Достапност наведете
Libidextra Men / Либидекстра за мажи (30 капсули) Libidextra Men / Либидекстра за мажи (30 капсули) Libidextra Men / Либидекстра за мажи (30 капсули)
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута

Прикажи цена
← барање за цена
Libidextra Men / Либидекстра за мажи (30 капсули) Libidextra Men / Либидекстра за мажи (30 капсули) За зголемување на сексуалната активност.

Libidextra за мажи (30 капсули) / Libidextra Men од компанијата Coral Club - ќе им помогне на мажите да ја зголемат својата сексуална активност и задоволството од сексуалните односи.

Дејството на Libidextra Men / Либидекстра за мажи (30 капсули) на телото:

  • го зголемува либидото и ја подобрува ерекцијата;
  • го поддржува здравјето на простатата;
  • патентирана состојка EnoSTIM ™ во составот;
  • прием на курсеви за оптимални резултати;
  • иновативна форма на ослободување - капсули со микропелети.

Форма на ослободување: 30 капсули од зеленчук.
Состав: Ладно цедено масло од тиква (стабилизирано со мешани токофероли) 250 mg, EnoSTIM™ (Екстракт од овошје од грозје, екстракт од кора од јаболко, прашок од стигма од шафран) 200 mg, фитостероли од бор 50 mg, етерично масло од Л-Аргинамид 30 mg, Н-Аргининид. од Дамаск роза цвеќиња 100 mcg, селен (L-селенометионин) 25 mcg, помошни компоненти.
Упатство за употреба: Возрасните земаат 2-3 капсули дневно со храна. Времетраењето на приемот е 1 месец. Доколку е потребно, приемот може да се повтори.
Контраиндикации: индивидуална нетолеранција на компонентите. Пред употреба, се препорачува да се консултирате со лекар.
Начин на чување: Да се ​​чува на суво место, заштитено од директна сончева светлина, подалеку од дофат на деца, на температура не поголема од +25°C.
Рок на употреба: 2 години од датумот на производство.
Земја на потекло: Бугарија.

Патентиран комплекс EnoSTIM™.
Синергетскиот фитокомплекс содржи полифеноли од грозје и кора од јаболка и дополнително е збогатен со шафран. Активните компоненти на комплексот го зголемуваат протокот на крв во карличните органи и придонесуваат за подобро полнење на пенисот со крв. EnoSTIM™ ја стимулира синтезата на азотен оксид (NO), кој игра клучна улога во започнувањето и одржувањето на ерекцијата. Покрај тоа, EnoSTIM™ ги штити нестабилните молекули на азотен оксид од предвремено уништување од слободните радикали.
Клиничката студија покажа дека по 4 недели од земањето на EnoSTIM™, 75% од мажите ги подобриле своите EHS (оценки за цврстина на ерекција), при што секој втор учесник го постигнувал максималниот резултат. Во 2019 година, EnoSTIM™ беше прогласена за најдобра состојка на наградите NutraIngredients во категоријата Здраво стареење.

Масло од Дамаск од роза.
Добро познат афродизијак со привлечна арома. Ја открива сензуалноста и ја зголемува привлечноста, поставува романтично расположение.

Л-аргинин.
Амино киселина која игра важна улога во синтезата на азотен оксид, бидејќи азотен оксид се формира од L-аргинин.

Ниацин (витамин Б3).
Ниацинот во овој производ е важен поради неговата способност да ги прошири крвните садови и да ја подобри циркулацијата на крвта и микроциркулацијата. Покрај тоа, ниацинот го поддржува функционирањето на нервниот систем, помага да се намали заморот и заморот.

Селен.
Селенот заслужено се смета за „елемент на долговечноста“. Ја зголемува концентрацијата и подвижноста на сперматозоидите, позитивно влијае на репродуктивната способност на мажите.

Фитостероли од масла од семе од тиква и бор.
Маслото од семки од тиква содржи бета-ситостерол, кој во комбинација со фитостероли од бор го поддржува здравјето на простатата. Ладно цеденото масло од тиква е исто така богато со незаситени масни киселини, токотриеноли, токофероли, каротеноиди, кои го поддржуваат кардиоваскуларното здравје и ги штитат клетките од оксидативен стрес.

Погоден за вегетаријанци. Не содржи ГМО. Не содржи соја.

Информирајте ја цената
Libidextra Men / Либидекстра за мажи (30 капсули)


ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3