Ultimate max

Поени: 12
Ultimate max Ultimate max Ultimate max За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута

Прикажи цена
← барање за цена
Ultimate max Ultimate max Комплекс на витамини, минерали и растителни компоненти.
Ultimate Max - е избалансиран комплекс на витамини, минерали, фитонутриенти во активна биорасположива форма за да се надополни недостатокот на хранливи материи во организмот.

Производот Ultimate Max помага:
  • нормализирање на рамнотежата на витамини и минерали во телото;
  • зајакнување на имунитетот;
  • зголемување на ефикасноста и виталноста;
  • продолжете активна долговечност.
Форма за ослободување: 60 капсули.
Состојки: Витамин А 900 мг, витамин Ц 80 мг, витамин Д 5 мг (200 IU), витамин Е 20 мг, тиамин 1,1 мг, рибофлавин 1,4 мг, ниацин 8 мг, витамин Б6 1,4 мг, фолна киселина (метафолин®) 100 mcg, витамин Б12 2 μg, биотин 50 μg, пантотенска киселина 5 mg, холин 50 mg, јод (Laminaria digitata) 50 μg, магнезиум 20 mg, цинк 5 mg, селен 50 μg, бакар 0,5 mg, манган 1 mg, хром 40 μg, молибден 12 mcg, калиум 10 mg, инозитол 50 mg, PABA 50 mg, цитрус флавоноиден комплекс (лимон, грејпфрут, портокал, вар, мандарина) 50 mg, комплекс од билки (хесперидин, боровинки, бобинки од акаи, доматен прав) 20 мг.
Начин на апликација: за возрасни, 1 капсула 2 пати на ден со оброци.
Контраиндикации: индивидуална нетолеранција на компонентите, бременост, доење. Пред употреба се препорачува да се консултирате со лекар. Лицата со болести на тироидната жлезда и земаат јодски препарати треба да се консултираат со ендокринолог.
Метод на чување: чувајте го на суво место, заштитено од директна сончева светлина, надвор од дофат на деца, на температура не поголема од + 25 ° С.
Датум на истекување: 2 години од датумот на производство.
Земја на потекло: USA.
 
Современата диета е честопати сиромашна со хранливи материи неопходни за нормално функционирање на организмот. Земањето витамински и минерални комплекси и фитонутриенти помага да се надополни недостатокот на хранливи материи и да се поддржи нормалното функционирање на органите и системите.

Витамин А.
Витаминот А се нарекува „витамин на видот“, тој ја поддржува нормалната функција на мрежницата и помага при прилагодување на видот во услови на слаба осветленост. Промовира нормален метаболизам, го поддржува имунолошкиот и репродуктивниот систем. Тој е претставен во производот во форма на бета-каротен - една од најлесно и целосно асимилираните форми на витамин А.

Витамин Ц.
Најважниот антиоксиданс кој го зајакнува имунитетот и ги штити клетките на телото од оштетување. Од суштинско значење за синтеза на колаген, го забрзува заздравувањето на лезиите на кожата. Изворот на витамин Ц во производот се минерални аскорбити. Витаминот Ц од нив е постабилен, помалку иритирачки за мукозната мембрана и дополнително го збогатува телото со магнезиум и калциум.

Витамини Д и Е.
Витамини од природно потекло се неопходни за нормално функционирање на имунолошкиот, нервниот, кардиоваскуларниот, мускулно-скелетниот и репродуктивниот систем.

Витамини од групата Б.
Производот го содржи целиот спектар на витамини од групата Б, кои се важни за метаболизмот, функционирањето на нервниот, кардиоваскуларниот систем, варењето, здравјето на кожата, косата и ноктите. Потребата од витамини од групата Б се зголемува за време на стресни ситуации и висок физички напор.
Производот содржи витамини Б6, Б9 и Б12 во современи биоактивни форми - пиридоксал фосфат, патентирана формула Метафолин® и метилкобаламин, соодветно.

Минерали (хром, селен, бакар, цинк, манган, молибден, магнезиум).
Минералите во производот се претставени со органски соли: цинк и магнезиум цитрати, хром пиколинат, бакар бисглицинат, манган глуконат. Органските соединенија имаат значително подобра биорасположивост и ефикасност.

Јод.
Извор на јод е кафеавата алги алги. Јодот е вклучен во синтезата на тироидните хормони, кои, пак, ги регулираат сите видови метаболизам во телото.

Фитонутриентен комплекс.
Комплекс на биофлавоноиди од разни култури од цитрус и бобинки - лимон, грејпфрут, портокал, вар, мандарина, боровинка, акаи и домат. Овие се одлични антиоксиданти, најдобрите бранители на срцето и крвните садови. Во синергија со витамини, тие обезбедуваат зајакнување и еластичност на крвните садови, ја подобруваат микроциркулацијата на крвта и спречуваат формирање на тромби.

Информирајте ја цената
Ultimate max


ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3