Privilege Крем за кожата околу очите регенерира / Privilege Repairing Eye Cream

Поени: 37
-15%
Privilege Крем за кожата околу очите регенерира / Privilege Repairing Eye Cream
zoom Зголеми слика
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Кремот ги елиминира темните кругови, доделување и подпухналост околу очите.
 Privilege Крем за кожата околу очите регенерира / Privilege Repairing Eye Cream од компанијата Coral Club е дизајниран за борба против промените поврзани со возраста во деликатната кожа околу очите. Кремот за привилегија помага во елиминирање на подпухналост, темни кругови и доделување на кожата околу очите, како и ги измазнува брчките и дава светли и светли изглед.
Дејството на Privilege Крем за кожата околу очите регенерира / Privilege Repairing Eye Cream за очи:
  • ги намалува брчките и спречува појава на нови;
  • го намалува отокот и иритацијата;
  • ги отстранува темните кругови и слабоста;
  • ја навлажнува и ја обновува кожата;
  • дава свежина;
  • спречува стареење.
Состојки: органски сок од алое вера, сладок бадемово масло, глицерин, маслото од јојоба, растворлив колаген, стеаринска киселина, демитикон, масло од арабика, кафе, сорбитан стеарат, вода, феноксиетанол, витамин Ц (3-О-етил аскорбинска киселина), карбомер , цетил алкохол, триетаноламин, карамел, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, каприл гликол, етилхексил глицерол, алантоин, хексилен гликол, сквалан, витамин Е, витамин А, леукона , стр арил алкохол, екстракт од кафе Робуста, токоферол, римски екстракт од цвет од камилица, екстракт од алги, калиум сорбат, аргирелин (ацетил-хексапептид-8), трисодиум ЕДТА.
Апликација: Нанесете го кремот наутро 20-30 минути пред да нанесете шминка или најмалку 20 минути пред излегување надвор, и 1-1,5 часа пред спиење.
Земја на потекло: USA специјално за компанијата Coral Club
 
 Дејство на активни компоненти.
Екстракт од кафе и масло од Кона - пополнување на кожата со енергија, намалување на подпухналост и иритација, враќање на кожата.
Маслото од сладок бадем - го забавува процесот на природно стареење на клетките, ја намалува иритацијата на кожата, ја храни кожата, подобрувајќи го нејзиниот баланс на вода.
Маслото од јојоба е восок од растително потекло, содржи значителна количина на аминокиселини слични во структурата со колагенот, брзо продираат во кожата, не ги затнува порите.
Argireline е мускулен релаксирачки пептид кој спречува и го намалува појавувањето на нови брчки околу очите и челото.
Хијалуронска киселина и морски колаген - навлажнуваат, ги активираат метаболичките процеси во кожата.
Витамини А, Ц и Е - штитат од рано стареење и брчки, му даваат на кожата еластичност и цврстина.
Акаи овошје - бобинки кои содржат голема количина на антиоксиданти, тие се нарекуваат и „бобинки на убавина и младост“, тие ја навлажнуваат, ја хранат и добро ја омекнуваат кожата.
Екстракт од Келп - го активира „интрацелуларното дишење“, ја навлажнува кожата, ги заситува клетките со кислород.

primenenie Privilege Repairing Eye Cream

primenenie Privilege Repairing Eye Cream

Враќање / привилегија за обновување на кремите за очи ги елиминира темните кругови, подпухналост и осекана кожа околу очите. Како резултат на тоа, брчките значително се измазнуваат, на кожата и се дава светла и светлиот изглед.
Наменет за нега во зоната Б. Не е погоден за употреба во деликатна зона Ц.
 Наутро, кремот треба да се нанесува не порано од 20 минути пред да излезете надвор.
 Како да нанесете крем?
 1. Користејќи ги врвовите на прстите, лепете мала количина крем, големината на зрното, нанесете по долната и горната орбита од надворешниот агол на окото до средината на долниот очен капак, без да влијаете на мобилната зона на горниот очен капак и на подот под трепката на долниот очен капак. Кремот се нанесува со малиот прст или прстенот, бидејќи влошките на овие прсти се повеќе деликатни од оние на другите прсти.
 2. По 2-3 минути откако повеќето апчиња се апсорбираат во кожата, лизнете ги прстите од внатрешниот кон надворешниот агол на окото, исправувајќи ги можните брчки, додека кожата не треба да се протега, движењата треба да бидат мазни и бавни. Избегнувајте контакт со очите.

 

primenenie Privilege Repairing Eye Cream 2

primenenie Privilege Repairing Eye Cream 2

 За сериозни знаци на замор, се препорачува да се користи Privilege Cream за кожата околу очите Поправање на крем за очи наутро и навечер по нанесување на Интензивен серум за очи.
 Вечерната примена на ревитализирачки крем околу очите ќе ја збогати деликатната кожа околу очите со важни компоненти, подмладувајќи и ја обновува за време на спиењето. За да се избегне оток под очите, се препорачува да се користи крем 1-1,5 часа пред спиење. Причината за подпухналост е хијалуронска киселина, која е супер навлажнувачка компонента која привлекува многу молекули од долните слоеви на кожата. И додека мускулите на лицето работат, акумулираната течност мора да има време рамномерно да се дистрибуира. Методот на примена на кремот е ист како и наутро (точка 1 и точка 2).
 Privilege Крем за кожата околу очите регенерира / Privilege Repairing Eye Cream ја обновува поради неговата вискозна и густа структура, продира добро во долните слоеви на кожата околу очите.
 Privilege Крем за кожата околу очите регенерира / Privilege Repairing Eye Cream од компанијата Coral Club ќе и даде на вашата кожа нежна и висококвалитетна нега.

 

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3