Privilege Серум за лице и врат со интензивна екстракт од кафе / Privilege Intensive Facial Serum

Поени: 40
-20%
Privilege Серум за лице и врат со интензивна екстракт од кафе / Privilege Intensive Facial Serum
zoom Зголеми слика
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Интензивен серум за лице и вратот со екстракт од кафе.
 Иновативната серумска формула на Privilege за лице и вратот со екстракт од кафе му дава на кожата здрав изглед и сјај.
  Привилегија Интензивно дејство на серум на лицето:
  • ја ублажува стресната состојба на лушпите на живите клетки (го подобрува тургорот);
  • рамномерен тон на кожата и текстура;
  • елиминира знаци на замор;
  • има изразен ефект на кревање;
  • го подобрува тонот на кожата.
Образец за ослободување: шише од 50 ml.
Состојки: хијалуронска киселина, екстракт од кафеава алги од Сергасум Филипендула, органски сок од лисја од алое вера, суперксид дисмутаза, органски екстракт од цвеќиња од камилица, пероксидаза од грав од соја, екстракт од кафе Робуста, екстракт од црвена алги од Хипне, муслиформис, глицерол, ферментиран лексилен глицерол глицеролат глицеролат , растворлив колаген, аргиерлин (ацетил-хексапептид-8), екстракт од црвени алги Ahnfeltiopsis concinna, карбомер, токоферол, витамин А, витамин Ц (3-О-етил-аскорбинска киселина), витамин Е, феноксиетанол, етилхексилгена лисерин, пролин, сорбинска киселина, калиум сорбат, екстракт од црвени алги Gellidiela Acerosa, треонин, натриум хидроксид, капирил гликол, екстракт од ориз, сорбитол.
Контраиндикации: не се идентификувани. Индивидуална толеранција на одделните компоненти.
Примена: наутро и навечер.
Производител: САД специјално за компанијата Coral Club.

 Утринската употреба на Интензивен серум за лице ја освежува, навлажнува и збогатува кожата со хранливи материи, му дава мазност, еластичност и совршен тон.
Наменет за нега во зоната A. Не е погоден за употреба во деликатни зони Б и В.
   Апликација
 1. Нанесете 2-3 капки серум на врвот на малиот прст или прстенот. Големината на една капка треба да биде околу грашок, бидејќи сурутка е концентрат што содржи голема количина на хранливи материи.
 2. Со лесно движење на лопатка, рамномерно распоредете го серумот во зоната A. 2-3 минути.
 
 Вечерната употреба на серумот Privilege за лице и врат интензивно со екстракт од кафе се бори со видливи знаци на замор и стареење на кожата и ја изедначува нејзината текстура. Додека се опуштате, хранливите компоненти работат на трансформација на кожата, подмладување и освежување на истата.
 Privilege Серум за лице и врат со интензивна екстракт од кафе / Privilege Intensive Facial Serum за лице се користи 1-1,5 часа пред спиење.
  Апликација
 1. Нанесете 2-3 капки серум на врвот на малиот прст или прстенот. Големината на една капка треба да биде околу грашок, бидејќи сурутка е концентрат што содржи голема количина на хранливи материи.
 2. Со лесно движење на лопатка, рамномерно распоредете го серумот во зоната A. 2-3 минути.
 
 Се препорачува да се примени серумот 10-30 минути по хидрантскиот тонер. Во зависност од индивидуалната реакција и со чувствителна кожа, овој интервал може да се зголеми на три часа.
 За да се забрза пенетрацијата на хранливи материи во кожата, нанесете Интензивен серум за лице со нежна масажа. Техника за масажа: ова е алтернатива на нежно притискање со прсти и поинтензивни движења за измазнување од центарот до надворешната контура на лицето.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3