Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C

Поени: 14
Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C
zoom Зголеми слика
Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C Извор на витамин C
 Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C е производ развиен специјално за Coral Club.
 Витаминот Ц е најважниот антиоксиданс за организмот. Денес може да се добие од храна, додатоци во исхраната. Бидејќи витаминот Ц не се акумулира во организмот, потребно е редовно да го надополнувате снабдувањето.
     Дејство Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C на телото:
 • учествува во синтезата на колагенот неопходен за здравјето на кожата, крвните садови, коскениот систем, непцата и забите;
 • поддржува имунитет;
 • го надополнува дејството на друг антиоксиданс - витамин Е;
 • одделно и во комбинација со витамин Е ја штити кожата од штетното УВ зрачење;
 • поддржува капиларно здравје во комбинација со витамин П;
 • промовира обнова на ткивата и мукозните мембрани;
 • неопходни за синтеза на колаген, еластин и сопствена хијалуронска киселина, стероидни хормони;
 • учествува во формирање на активни форми на фолна киселина, витамин Д и многу ензими;
 • метаболизмот на протеини и јаглени хидрати зависи од тоа;
 • се подобрува апсорпцијата на калциум, железо, цинк, синтезата и метаболизмот на холестерол;
 • екскрецијата на токсични материи од телото е забрзана: олово, бакар, жива, ванадиум;
 • витамин Ц ги зајакнува крвните садови;
 • ја зголемува издржливоста на телото на стрес;
 • го штити организмот од дејството на слободните радикали.
Образец за ослободување: шише од 100 ml.
Состојки: витамин Ц (аскорбинска киселина), вода, сончоглед лецитин, глицерин, калиум сорбат, витамин Е (Д-алфа-токоферол).
Дозирање: 2.5 ml (500 мг витамин Ц, што е 833% од дневните потреби).
Како да користите: протресете го шишето пред да земете. Возрасните земаат 2,5 ml 1-2 пати на ден или како што е препорачано од специјалист. Може да се земе во чиста форма или да се раствори во 1 чаша вода или сок. Пред употреба, се препорачува да се консултирате со специјалист.
Контраиндикации: бременост и доење, освен ако не е поинаку препорачано од специјалист.
Начин на чување: Да се ​​чува неотворена шишенце на суво место на собна температура. Чувајте во фрижидер по отворањето. Да се ​​чува подалеку од дофатот на децата.
Рок на траење: 24 месеци.
Земја на производство: Холандија, особено за компанијата Coral Club.
 
    Опис.
 Бидејќи витаминот Ц не се акумулира во организмот, потребно е редовно да го надополнувате снабдувањето.
 Едно лице е во можност да го добие само од храна. Главните извори се: слатка црвена пиперка, црна рибизла, агруми, дива роза, но ако се чува неправилно или термички обработена, нејзината содржина се намалува за десетици пати.
 Витаминот Ц помага во апсорпција на протеини, железо, витамин Е и други важни минерали и витамини.Вклучен е во имунитет, хормонални, нервни и кардиоваскуларни системи.
 Липозомален Vitamin C / Liposomal Vitamin C - му обезбедува на организмот витална аскорбинска киселина во повеќето био достапна форма, без да предизвика несакани ефекти.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3