Липозомален curcumin / Liposomal curcumin

Поени: 15
Липозомален curcumin / Liposomal curcumin
zoom Зголеми слика
Липозомален curcumin / Liposomal curcumin Липозомален curcumin / Liposomal curcumin Липозомален curcumin / Liposomal curcumin
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Липозомален curcumin / Liposomal curcumin Липозомален curcumin / Liposomal curcumin Липозомален curcumin / Liposomal curcumin Екстремно ефикасна формула за биорасположен куркумин
 Липозомален curcumin / Liposomal curcumin - од компанијата Coral Club, е нова биорасположива формула на куркумин, која има исклучителна ефективност. Главната активна супстанција има антиоксидантни, антиинфламаторни својства.
   Ефект на Липозомален curcumin / Liposomal curcumin на телото:
  • помага во намалување на холестеролот;
  • го нормализира црниот дроб и жолчниот меур;
  • го зајакнува имунолошкиот систем, вклучително и антитумор;
  • насочени кон намалување на болката во зглобовите;
  • Помага при намалување на симптомите на депресивно расположение
  • придонесува за слабеење, прочистување на крвта и крвните садови од токсините;
  • Постојат докази за придобивките од куркуминот за подобрување на когнитивните (когнитивни) функции.
Образец за ослободување: шише од 100 ml.
Состојки: вода, ксилитол, лецитин, глицерин, изрендан екстракт од корен од куркума (екстракт од ризом на куркума) - 100 мг, калиум сорбат, стевиол гликозиди,
витамин Е (Д-алфа-токоферол), гума за џвакање.
Дозирање: 5 ml (50 мг куркумин).
Како да користите: протресете го шишето пред да земете. Возрасните земаат 5 ml 1 пат на ден или како што е препорачано од специјалист. Може да се земе во чиста форма или да се раствори во 1 чаша вода или сок.
Контраиндикации: бременост и доење, освен ако не е поинаку препорачано од специјалист.
Начин на чување: Да се ​​чува неотворена шишенце на суво место на собна температура. Чувајте во фрижидер по отворањето. Да се ​​чува подалеку од дофатот на децата.
Рок на траење: 24 месеци.
Земја на производство: Netherlands, особено за компанијата Coral Club.
 
   Опис.
 Главната пречка за употреба на куркума е малата сварливост на нејзините активни состојки. Во новиот производ, овој проблем беше решен со помош на патентираната технологија PNS (Поларно-непаларен сендвич) на Aurea Biolabs, која ја рекреираше природната полноправна матрица на куркума - Cureit, која се вари 10 пати подобро од обичниот екстракт.
 Основата на формулата е реконструирана матрица на природна куркума. Покрај куркуминот, тој ги содржи своите природни компоненти: протеини, јаглени хидрати, есенцијални масла. Овие компоненти ја зголемуваат апсорпцијата на куркумин.
 

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3