Лук екстракт / Garlic Extract

Поени: 6
Лук екстракт / Garlic Extract
zoom Зголеми слика
Лук екстракт / Garlic Extract Лук екстракт / Garlic Extract
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Лук екстракт / Garlic Extract Лук екстракт / Garlic Extract Антипаразитарно, агент за зајакнување на имунитетот. Нормализира цревната микрофлора.

 Лук екстракт / Garlic Extract од компанијата Coral Club - е килер со многу корисни супстанции. Богата со органски киселини, витамини, микро-и макро елементи - магнезиум, селен, цинк, калиум и др.
  Акциите на Лук екстракт (Garlic Extract) на телото:

  • ги зајакнува крвните садови;
  • корисен ефект врз цревната микрофлора;
  • го чисти телото од токсини;
  • има антипаразитарно дејство;
  • е природен антибиотик;
  • го зајакнува имунолошкиот систем;
  • се користи како профилактика против настинки и грип.

Форма на ослободување: 90 капсули.
Состојки: екстракт од лук (200 мг), помошни компоненти.
Контраиндикации за употреба: не се идентификувани. Индивидуална толеранција на поединечни компоненти.
Услови за чување: чувајте на ладно и суво место, чувајте ги подалеку од деца.
Апликација: земете една до три капсули дневно со оброци.
Земја на производство: USA специјално за компанијата Coral Club.

     Дејството на главните компоненти
Garlic Extract

   Лук екстракт (Garlic Extract).
 Поради фитонциди, лукот е ефикасен профилактички против настинки и грип, го зајакнува имунолошкиот систем. Ги уништува патогените бактерии во гастроинтестиналниот тракт без да ја наруши здравата флора, ги подобрува дигестивните функции, подвижноста и перисталтиката на цревата, ги спречува процесите на ферментација и гниење Лукот го намалува холестеролот, го спречува создавањето на плаки во крвните садови, го регулира васкуларниот тон.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3