Emu Oil (50 ml)

Поени: 13
new2
Emu Oil (50 ml)
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Има широк спектар на корисни својства за кожата на лицето и телото.
Emu Oil (50 ml) од компанијата Корал Клуб е природен навлажнувачки крем кој ја промовира регенерацијата на кожата.

  Ефект на масло од ему (50 ml) / ему масло (50 ml) на кожата:
  • брзо и длабоко продира во кожата и промовира заздравување на разни оштетувања на кожата;
  • го намалува интензитетот на болката предизвикана од артритис, истегнување на мускулите, воспаление на зглобовите;
  • длабоко ја навлажнува и омекнува кожата;
  • помага да се намали црвенилото и иритацијата од повреди, изгореници, кожни болести, каснувања од инсекти;
  • го забрзува заздравувањето.
Форма за ослободување: шише од 50 ml.
Состојки: рафинирана природна ему маст.
Апликација: Нанесете мала количина емулзија на кожата. Протресете добро пред употреба. Само за надворешна употреба.
Контраиндикации и ограничувања: индивидуална нетолеранција кон одделни компоненти, може да се ексфолира кога се загрева.
Услови за чување: на суво место на температура до 25 степени.

   Опис
Ему маснотијата е високо концентриран производ добиен со екстракција и фракционирање. Апсорбира брзо, не оставајќи мрсни остатоци.
Антивоспалителните и навлажнувачките својства на ему маслото може да се објаснат во однос на неговиот состав. Вклучува 70% масни киселини, кои се незаситени, односно многу активни. Ему маслото е богато со а-линоленска киселина, супстанца позната по своето заздравувачко дејство врз болки во мускулите и зглобовите, како и олеинска киселина, која има локално антиинфламаторно дејство. Простагландините од линоленска киселина ги намалуваат отокот и вкочанетоста со ограничена подвижност на зглобовите, покажуваат аналгетски ефект (особено со површни повреди) и ја ублажуваат напнатоста на мускулите поврзана со зголемена физичка активност.
Ему маслото е исто така ефикасен лек за проблематична кожа. Општо, еден од главните недостатоци на секој производ за нега на кожата што содржи маснотии е неговата способност да ги заглави порите, што доведува до формирање акни. Ему маслото не ги заглавува порите и затоа не предизвикува појава на акни.
Добро се комбинира со други козметички производи, не содржи алергени, е без мирис и е многу економичен за употреба.
Промовира регенерација и заздравување на кожата. Има смирувачко дејство, го намалува чешањето и спречува формирање на келоидно ткиво, поради што поправката на ткивата е побрза, поинтензивна и придружена со помала болка. Може да се примени на рани во фаза на рана епителизација, бидејќи ему маслото покажува бактериостатски својства, спречувајќи размножување на разни видови бактерии во раната. Забележано е дека при употреба, заздравувањето на постоперативните конци и изгорените рани се одвива многу побрзо.
Ја намалува иритацијата на кожата и воспалението поврзано со егзема. Пациентите со егзема често страдаат од нетолеранција на козметика. Огромното мнозинство на хидратантни креми ја зголемуваат иритацијата на кожата. Ему маслото не само што не ја иритира кожата на пациентите со егзема, туку ја олеснува и нивната состојба.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3