Колострум Плюс / Colostrum Plus

Поени: 20
new2
Колострум Плюс / Colostrum Plus
zoom Зголеми слика
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Извор на витамини, бета-каротин, минерали и поли незаситени масни киселини.

Колострум Плюс / Colostrum Plus - од компанијата Coral Club, е синергистички комплекс на колострум на говеда и бета-глукани за поддршка на имунитетот.
Дејството на Колострум Плюс / Colostrum Pluss на телото:

  • го зајакнува имунолошкиот систем;
  • ја зголемува отпорноста на телото на различни патогени;
  • ги забрзува процесите на регенерација;
  • штити и ја обновува гастроинтестиналната слузница.

Образец за издавање: 120 капсули со зеленчук.
Состојки: говеда колострум 250 мг, бета-глукани (бета-1,3 / 1,6-глукани) 50 мг, помошни компоненти.
Начин на употреба: возрасни - 2 капсули 2 пати на ден со оброци.
Контраиндикации: индивидуална нетолеранција кон компонентите, бременост, доење. Се препорачува да се консултирате со лекар пред употреба.
Начин на чување: чувајте го на суво место подалеку од дофатот на деца на температура не поголема од + 25 ° С.
Рок на траење: 2 години од датумот на производство.
Земја на потекло: USA.

Говедскиот колострум е концентриран извор на уникатни биолошки активни супстанции - имуноглобулини, интерферони, лактоферини, фактори на трансфер, како и многу минерали (бакар, цинк, железо, селен и магнезиум), витамини, аминокиселини, фактори на раст и ендорфин. Колострумот помага да се одржи и зајакне сопствениот имунитет, да се заштити организмот од разни патогени (бактерии, вируси, габи, алергени), да се формира правилен имунолошки одговор, да се забрза закрепнувањето и закрепнувањето по интензивно напор. Колапумот од говеда содржи 2,5 пати помалку лактоза од млекото, затоа е биолошки компатибилна храна дури и за оние кои исклучиле млечни производи од нивната диета.
Бета-глуканите природно се случуваат полисахариди кои ги активираат клетките на имунолошкиот систем и им помагаат побрзо да ги препознаат и уништуваат патогените. Како резултат, бета-глуканите ја зголемуваат одбраната на клетките и го неутрализираат воспалението.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3