Програма "Здрав ум" / Onestack Mental Force

Поени: 40
Програма "Здрав ум" / Onestack Mental Force
zoom Зголеми слика
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Сеопфатна програма за одржување на когнитивните функции на мозокот.

 Програма "Здрав ум" / Onestack Mental Force од компанијата Коралниот клуб (Coral Club) - сеопфатна програма за одржување на когнитивните функции на мозокот.

  Акција програмите "Здрав ум" / Onestack Mental Force на телото:
check-mark ја подобрува краткорочната и долготрајната меморија;
check-mark повышает концентрацию внимания;
check-mark усогласува психо-емоционална позадина;
check-mark нормализира циклуси на спиење-будење;
check-mark подобрува ментални перформанси;
check-mark обезбедува ресурси за енергија на мозокот.
 

  Програма "Здрав ум" / Onestack Mental Force се состои од 8 производи и е наменета за 3 последователни фази од по 10 дена секој. Детални упатства за употреба се во пакетот.

1-step  1 фаза.
Утрото: MindSet, Omega 3/60,Coral Taurine.
Вечер: Coral Lecithin, Coral Magnesium.
Во текот на денот: Coral-Mine.

2-step  2 фаза.
Утрото: MindSet, Omega 3/60, Coral Taurine, Spirulina Tablets.
Вечер: Coral Lecithin, Coral Magnesium, Spirulina Tablets.
Во текот на денот: Coral-Mine.

3-step  3 фаза.
Утрото: MindSet, Omega 3/60, Coral Taurine, Coral Carnitine.
Вечер: Coral Lecithin, Spirulina Tablets.
Во текот на денот: Coral-Mine.

Ослободување на форма: капсули, таблети, торби за кесички.
Додатоци во храна. Тоа не е дрога.
Контраиндикации: индивидуална нетолеранција на индивидуалните компоненти, бремени жени или доилки.
Состав: MindSet (30 капсули, 3 плускавци), Coral Taurine (30 капсули, 3 плускавци), Omega 3/60 (30 капсули, 3 плускавци), Spirulina Tablets (30 таблети, 3 плускавци), Coral Carnitine (10 капсули, 1 блистер), Coral Magnesium (20 капсули, 2 плускавци), Coral Lecithin (30 капсули, 3 плускавци), Coral-Mine.

Времетраење на приемот: 30 дена.

   Дејството на активните компоненти.

 За време на текот на програмата, се сеќавам на целосна сон. Земете го по правило да спиете најмалку 7-9 часа на ден. Длабок сон во темна, ладна соба без дополнителен бучава е идеална состојба за враќање на мозокот и централниот нервен систем.
  Програма "Здрав ум" / Onestack Mental Force – комплетно решение за оние кои сакаат:
  • имаат добра меморија;
  • се ослободи од нервната напнатост;
  • останете во позитивно расположение;
  • да биде во можност да се концентрира на важните;
  • брзо меморираат нови информации;
  • да се зголеми стапката на реакција;
  • целосно се опорави од спиење;
  • лесно да се заспие и да се разбуди.
 
   Подобрување на когнитивните функции.

kaliy

kaliy

Гинко билоба - запомнете: "Гинко билоба = мозок". Гинковиот билен екстракт е познат по своите лековити ефекти врз мозочните клетки.
Липоична киселина - обезбедува антиоксидантна заштита на мозочните клетки, ја подобрува краткотрајната и долготрајната меморија, концентрацијата, ја зголемува ефикасноста.
Лецитинот е главната компонента на мембраните на мозочните клетки и нервните влакна, што значи дека има клучен ефект врз мозокот и нервниот систем. Лецитин активира интелектуална активност, креативна активност, ја подобрува меморијата.
Тирозин и анантин - обезбедуваат заштита за мозочните неврони, позитивно влијаат на брзината на мисловните процеси и координацијата на движењата.
Спирулината е складиште на биолошки активни супстанции (лесно сварливи протеини, хлорофил, витамини и минерали), кои го подобруваат снабдувањето на клетките со кислород, ја подобруваат меморијата и ги активираат менталните способности.
L-карнитин е енергетски амино киселина слична на витаминот, со недостаток на кои се неизбежни проблеми со меморијата и вниманието. Особено со возраста, кога синтезата на карнитин во телото се намалува.
Магнезиумот и витамините од групата Б - во синергија го зголемуваат дејството на едни со други, обезбедувајќи моќен позитивен ефект врз менталните процеси, формирањето на сите видови на меморија, концентрација и расположение.
Gotu Kola - ја подобрува исхраната и оксигенацијата на мозокот, што резултира со подобрена меморија и внимание.

    Заштита од стрес и нормализација на спиењето.

kaliy

kaliy

Магнезиум - има корисен ефект врз нервниот систем, ги релаксира мускулните влакна, ги намалува нивоата на стрес, ги регулира циклусите на спиење.
Кантата на кантарион содржи активна супстанција хиперицин, која безбедно и ефикасно го намалува чувството на страв и напнатост, го подобрува расположението, обезбедува силен и здрав сон.
Витамини од групата Б - го активираат парасимпатичниот нервен систем, спречуваат појава на анксиозност и раздразливост.
Тенинот - ги намалува физиолошките манифестации на стресот, ја подобрува спроводливоста на импулсите помеѓу мозочните клетки, ја зголемува концентрацијата.
Тирозин - познат е како антистрес амино киселина. Ги намалува симптомите на анксиозност и ментална замор, се зголемува
внимателност и корисни ефекти врз когнитивната функција.
Таурин - има повеќеслојна здравствена ефект врз централниот нервен систем, обезбедува позитивна емоционална рамнотежа.
Омега-3 - делувајќи на серотонински рецептори, омега-3 масни киселини помагаат да се справат со депресијата.
Ѓумбирот - смирува, без намалување на концентрацијата на вниманието, ја подобрува церебралната циркулација.

    Зголемување на енергетските ресурси.

kaliy

kaliy

L-карнитин - обезбедува брз транспорт на хранливи материи и енергетски компоненти во мозочните клетки.
Таурин - нормализира енергетските циклуси на телото, активно е вклучен во синтезата на АТП (енергетска "валута" на нашето тело), ​​го зголемува прагот на замор.
Витамини од групата Б - се одговорни за целокупното ниво на енергија во телото, обезбедуваат оптимална брзина на реакции и мисловни процеси.
Тирозин - го забрзува разградувањето на гликоген во гликоза, брзо обезбедувајќи го енергијата на телото. Придонесува за елиминација на депресија, позитивен ефект врз тонот и расположението.
Липоична киселина - ја подобрува енергијата, јаглени хидратите и липидните размени, промовира заздравување на мозокот, ги штити клетките од оксидативно оштетување. 
 
   Антиоксидантна заштита.

kaliy

kaliy

Гинко билоба - го успорува процесот на стареење на мозокот, враќајќи ја структурата на крвните садови. Позитивен ефект врз формирањето на меморијата и брзината на мисловните процеси.
Лецитин - има силни површински активни својства, спречува формирање на слободни радикали.
Таурин - е вклучен во изградбата на ткивата, го забрзува процесот на отстранување на токсините.
Спирулина - ја зголемува отпорноста на телото на ефектите на негативните фактори на животната средина, ги врзува и ги отстранува токсините од телото.
Липоична киселина - има заштитен ефект при оксидација на липиди, го намалува токсичниот ефект врз ткивата на слободните радикали.
Тенинот е амино киселина која има антиоксидативен ефект, подобрување на состојбата на церебралните садови.
Ѓумбирот - му помага на телото да се справи со слободните радикали, го спречува стареењето на клетките.

Превенција на нарушувања на меморијата и вниманието поврзано со староста.

kaliy

kaliy

Гинко билоба е невропротектор кој го штити мозокот од стареење и го промовира формирањето на нови нервни врски.
L-карнитин - ги активира метаболните процеси во митохондриите и придонесува за нормално функционирање на клетките.
Спирулина - антиоксиданти во составот на спирулината придонесуваат за младите од клетките и го забавуваат процесот на стареење.
Theanine - ги подобрува интелектуалните способности на мозокот и помага да се зачува неговата активност.
Таурин - го спречува уништувањето на невроните во мозокот и го подобрува преносот на нервните импулси.
Омега-3 - полинезаситените масни киселини Омега-3 се најважните структурни елементи на клеточните мембрани кои обезбедуваат обновување на клетките и потребната стапка на реакција.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3