PhytoGuard PRO

Поени: 13
PhytoGuard PRO
zoom Зголеми слика
PhytoGuard PRO PhytoGuard PRO
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
PhytoGuard PRO PhytoGuard PRO Производот за активирање на имунитетот и подобрување на антиоксидантната заштита, базиран на фитокомпоненти.
 PhytoGuard PRO е производ на компанијата Корал клуб (Coral Club) кој е дизајниран да го активира имунитетот и да ја подобри заштитата од антиоксиданси. Синергетски комплекс на бета-глукан, есенцијални масла и растителни екстракти ќе ја зголеми отпорноста на телото на разни инфекции, ќе го забрзаат заздравувањето и ќе го подобрат целокупното здравје.
 
      Акција PhytoGuard PRO:
  • активира одбрана и го зајакнува имунолошкиот систем;
  • ја ублажува состојбата на настинки;
  • помага да се зачува младоста и здравјето.
Форма на ослободување: 30 капсули.
Состојки: мајчина душичка 120 мг, оригано масло 120 мг, бета глукан 75 мг, екстракт од мудрец од лист 50 мг, екстракт од астрагалусен корен 30 мг.
Апликација: 1 капсула 1 пат дневно.
Контраиндикации: индивидуална толеранција на поединечни компоненти.
Производител: Ayanda GmbH, Am Hühnegrab 20 D - 16928 Pritzwalk, Германија специјално за компанијата Coral Club.
 
    Акција на активни состојки.
beta-glucans
beta-glucans
 Бета-глукан (β-глукан) се активни материи од природно потекло, полисахариди. Поседува моќно имуностимулативно и анти-воспалително дејство. Придонесе за активирање на одбраната на телото, позитивно влијае на состојбата на садовите.
ORIGANO
ORIGANO
 Етеричните масла од оригано (оригано) и мајчина душица (мајчина душица) се користат во народната и традиционалната медицина поради неговата антимикробна, антиинфламаторна и антивирусна активност. Тие ја олеснуваат состојбата на настинки - ја елиминираат болката, имаат антитусивен ефект. Антиоксидантните својства на масла придонесуваат за зачувување на младоста и тонот.
halfey
halfey
 Екстракт од мудрец лист е богат со флавоноиди, полифеноли и терпени, кои придонесуваат за целокупното јакнење и одржување на здравјето. Помага да ја активира имунолошката одбрана, се спротивставува на деструктивната активност на слободните радикали, забавувајќи го процесот на стареење на телото.
astragal
astragal
 Екстракт од кора од Astragalus содржи комплекс од биоактивни супстанции, вклучувајќи флавоноиди, сапонини, аминокиселини, полисахариди, танини и есенцијални масла, витамини и елементи во трагови, меѓу кои е исклучително важен минерален селен. Астрагалусот има имуностимулативен, антимикробен и антибактериски ефект. Промовира регулација на клеточните процеси, помага да се неутрализираат ефектите од оксидативниот стрес.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3