Липозомален Vitamin D3 / Liposomal Vitamin D3

Поени: 10
Липозомален Vitamin D3 / Liposomal Vitamin D3
zoom Зголеми слика
Липозомален Vitamin D3 / Liposomal Vitamin D3 Липозомален Vitamin D3 / Liposomal Vitamin D3
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Липозомален Vitamin D3 / Liposomal Vitamin D3 Липозомален Vitamin D3 / Liposomal Vitamin D3 Дава енергија на телото и го зајакнува имунитетот.
 Липозомален Vitamin D3 / Liposomal Vitamin D3 - од компанијата Корал Клуб / Coral Club производ кој му дава енергија на телото и го зајакнува имунитетот.
   Ефектот на Липозомален Vitamin D3 / Liposomal Vitamin D3 врз телото:
  • промовира апсорпција на калциум, магнезиум и фосфор;
  • неопходни за формирање на коски и заби.
  • спречува болести на мускулно-скелетниот систем: рахитис, остеопороза, остеомалазија;
  • врши имунолошки, метаболички, когнитивни и репродуктивни функции во организмот;
  • ја активира синтезата на заштитни протеини кои ја намалуваат веројатноста за развој на вирусни и заразни болести;
  • ја подобрува меморијата, фините моторни вештини, видот, слухот, координацијата и брзината на реакција;
  • помага да се олесни трансферот на стресни ситуации: студ, промена на временските зони, работа ноќе, испити;
  • важно за нормално функционирање на репродуктивните системи на жените и мажите;
  • го намалува ризикот од дијабетес и дебелина.
Образец за ослободување: шише од 60 ml.
Состојки: витамин Д3 (холекалциферол) - 10 μg (400 IU), ксилитол, сончогледово лецитин, глицерин, вода, калиум сорбат, природен вкус на кајсија, витамин Е (Д-алфа токоферол).
Како да користите: протресете го шишето пред да земете. Возрасните земаат 0,5 ml 1 пат на ден или како што е препорачано од специјалист. Може да се земе во чиста форма или да се раствори во 1 чаша вода или сок.
Дозирање: 0,5 ml (10 mcg / 400 IU на витамин Д3, што е 200% од препорачаната дневна потреба).
Контраиндикации: бременост и доење, освен ако не е поинаку препорачано од специјалист.
Начин на чување: Да се ​​чува неотворена шишенце на суво место на собна температура. Чувајте во фрижидер по отворањето. Да се ​​чува подалеку од дофатот на децата.
Рок на траење: 24 месеци.
Земја на производство: Холандија, особено за компанијата Корал Клуб / Coral Club.
 
   Дејство на активни компоненти.
Добивање доволно витамин Д3 од храна е тешко. Нејзини извори се жолчката од јајце, маслото од црн дроб од треска, јагулата, атлантска харинга, лосос, аспен, булетус, печурки печурки. Витаминот Д3 не се наоѓа во овошјето и зеленчукот, затоа, на сите здрави луѓе им се препорачува да земаат Д3 во физиолошка доза не само во зима, туку и во летните месеци.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3