Фан фуд / Fun Food

Поени: 35
new2
Фан фуд / Fun Food
zoom Зголеми слика
Фан фуд / Fun Food Фан фуд / Fun Food
За да ја дознаете цената, одберете ја валутата:

Изберете валута
Личен кабинет
← Пријавете се
Прикажи цена
← барање за цена
Погледнете ја цената на веб-страницата на производителот * За најновите информации за производот, неговата достапност, цена, и купување на најниската цена ние ви нудиме да ја посетите официјалната веб-страница на производителот.
Ние го привлекуваме вашето внимание, дека сајтот е потребно изберете вашата земја на престој и заврши едноставна регистрација! По неговото завршување, на редовна основа ќе добиете попуст 20% за сите производи Coral Club.
Фан фуд / Fun Food Фан фуд / Fun Food Комплет за нормализирање на варењето на храната
 Незаменлив комплет за секој празничен празник. Комплетот содржи четири суперхрани за подобрување на варењето, заштита на црниот дроб од токсини и враќање на цревната микрофлора.

Образец за ослободување: поставено.
Состојки: Coral Lecithin - 1 пакет (120 капсули), Papaya - 1 пакет (100 таблети), Super-Flora - 1 пакет (90 капсули), Daily Delicious Hi-Fiber Acai & Blueberry - 1 пакет (270 гр прашок).
Упатства за употреба: прочитајте ги упатствата на пакувањето на секој производ пред употреба.
Контраиндикации: индивидуална нетолеранција на компонентите на производот, бременост, доење, крварење од хемороиди и матка. Пред употреба, треба да се консултирате со вашиот лекар.
Метод на чување: чувајте го на суво и темно место, надвор од дофат на деца, на температура не поголема од 25 ° C.
Датум на истекување: 18 месеци од датумот на производство.
Земја на потекло: Германија, САД.

Coral Lecithin.
Изворот на фосфолипиди е главната компонента на сите клеточни мембрани на човечкото тело. Фосфолипидите се вклучени во регулирањето на метаболизмот на мастите, придонесуваат за елиминација на „лошиот“ холестерол од телото и помагаат во обновување на ткивото на црниот дроб во случај на токсични ефекти.

Papaya.
100% природен производ направен од сочна пулпа од овошје од папаја и ензим од папаин за подобрување на дигестивниот процес и активирање на цревата.

Super-Flora.
Балансирана комбинација на пробиотици (бифидобактерии и лактобацили) и пробиотички инулин за нормализирање на цревната микрофлора.

Daily Delicious Hi-Fiber Acai & Blueberry.
Извор на пријатен вкус на растворливи и нерастворливи влакна, како и дополнителни активни компоненти на растенијата кои промовираат елиминација на токсините, ја нормализираат состојбата на микрофлора и ја регулираат интестиналната подвижност.

Add comment


Security code
Refresh

Информирајте ја цената

Исто така, можете да ги видите цените на сајтот, за да го направите тоа, ве молиме најавете се или се пријавите.
По регистрацијата, сите цени за стоки ќе бидат достапни.
Ask a Question
ASKING_PRICE_TEXT1

ASKING_PRICE_TEXT3